Det aggressiva Maxxis Minion DHR är det perfekta valet för dig kör allt från stökig downhill till lite mjukare stigcykling. Traildäck som tack vare dess kombination av respektingivande grepp i kurvorna och en imponerande bromskraft när det som bäst behövs. En modern stigsmiskare som levererar all den trygghet du behöver för attt våga ladda för fullt ute i spåren.
Ett pålitligt kvalitetsdäck med en modern mönsterdesign som levererar effektiv självrengöring och som tack vare generösa yttre dobbar uppnår ett fanatstiskt grepp även när det är blött eller lerigt i dina favoritspår. Ett pålitligt prestandadäck för dig som helst kör Trail, Enduro, Gravity eller Downhill och som ställer lika höga krav både på din egen reaktionsnabbhet som på prylarna.
| Artikelnummer | CK1036123 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.50" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 55-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 4.5 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1185 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB74272500 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Minion DHR Maxxpro 55-559 (26 x 2.5") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Minion DHR Maxxpro 55-559 (26 x 2.5") svartDet aggressiva Maxxis Minion DHR är det perfekta valet för dig kör allt från stökig downhill till lite mjukare stigcykling. Traildäck som tack vare dess kombination av respektingivande grepp i kurvorna och en imponerande bromskraft när det som bäst behövs. En modern stigsmiskare som levererar all den trygghet du behöver för attt våga ladda för fullt ute i spåren.
Ett pålitligt kvalitetsdäck med en modern mönsterdesign som levererar effektiv självrengöring och som tack vare generösa yttre dobbar uppnår ett fanatstiskt grepp även när det är blött eller lerigt i dina favoritspår. Ett pålitligt prestandadäck för dig som helst kör Trail, Enduro, Gravity eller Downhill och som ställer lika höga krav både på din egen reaktionsnabbhet som på prylarna.
| Artikelnummer | CK1036123 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.50" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 55-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 4.5 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1185 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB74272500 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Minion DHR Maxxpro 55-559 (26 x 2.5") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Minion DHR Maxxpro 55-559 (26 x 2.5") svart
