Det smått legendariska Maxxis Minion DHF är det perfekta valet för nästan alla typer av trailcykling, mycket tack vare kombinationen av respektingivande grepp i kurvorna och en imponerande bromskraft när det som bäst behövs. En modern trailklassisker som levererar all den trygghet du behöver för attt våga ladda för fullt ute i spåren.
Ett kvalitetsdäck med en modern mönsterdesign som levererar effektiv självrengöring och som tack vare generösa yttre dobbar uppnår ett fanatstiskt grepp även när det är blött eller lerigt i dina favoritspår. Ett pålitligt prestandadäck för dig som helst kör Trail, Enduro, Gravity eller Downhill och som ställer lika höga krav både på din egen reaktionsnabbhet som på prylarna.
| Artikelnummer | CK1036155 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.50" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 63-584 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1390 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB85976000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Minion DHF 3C Double wall DH Maxx Grip 63-584 (27.5 x 2.5") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Minion DHF 3C Double wall DH Maxx Grip 63-584 (27.5 x 2.5") svartDet smått legendariska Maxxis Minion DHF är det perfekta valet för nästan alla typer av trailcykling, mycket tack vare kombinationen av respektingivande grepp i kurvorna och en imponerande bromskraft när det som bäst behövs. En modern trailklassisker som levererar all den trygghet du behöver för attt våga ladda för fullt ute i spåren.
Ett kvalitetsdäck med en modern mönsterdesign som levererar effektiv självrengöring och som tack vare generösa yttre dobbar uppnår ett fanatstiskt grepp även när det är blött eller lerigt i dina favoritspår. Ett pålitligt prestandadäck för dig som helst kör Trail, Enduro, Gravity eller Downhill och som ställer lika höga krav både på din egen reaktionsnabbhet som på prylarna.
| Artikelnummer | CK1036155 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.50" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 63-584 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1390 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB85976000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Minion DHF 3C Double wall DH Maxx Grip 63-584 (27.5 x 2.5") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Minion DHF 3C Double wall DH Maxx Grip 63-584 (27.5 x 2.5") svart
