Maxxis Mimo CX är ett däck med mönster avsett för lite blötare och lerigare terräng. Ett lågt rullmotstånd men ändå med bett.
| Artikelnummer | CK1036193 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 35-622 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 5.2 bar (max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 375 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB91443000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Mimo CX 35-622 vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Mimo CX 35-622 vikbart svartMaxxis Mimo CX är ett däck med mönster avsett för lite blötare och lerigare terräng. Ett lågt rullmotstånd men ändå med bett.
| Artikelnummer | CK1036193 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 35-622 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 5.2 bar (max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 375 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB91443000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Mimo CX 35-622 vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Mimo CX 35-622 vikbart svart
