Mångsidiga och snabba Maxxis Hookworm är ett tåligt däck som passar för allt från BMX, parkcykling" till citypendling med en mountainbike eller lådcykel. Ett mångsidigt däck med en tydlig slät design med lågt rullmotstånd alla former av hårda underlag men samtidigt har hyfsat bra grepp i våta förhållanden och även när du kör utanför asfalten.
- Tåligt däck som är optimerat för BMX, park, pendlare och cargo
- Tydlig slät design med räfflat mönster
- Single Compound
- 60 TPI
| Artikelnummer | CK1036076 |
| Varumärke | Maxxis |
| Hjulstorlek | 24" (507 mm) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 61-507 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 4.5 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1250 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB50650000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Hookworm 61-507. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Hookworm 61-507Mångsidiga och snabba Maxxis Hookworm är ett tåligt däck som passar för allt från BMX, parkcykling" till citypendling med en mountainbike eller lådcykel. Ett mångsidigt däck med en tydlig slät design med lågt rullmotstånd alla former av hårda underlag men samtidigt har hyfsat bra grepp i våta förhållanden och även när du kör utanför asfalten.
- Tåligt däck som är optimerat för BMX, park, pendlare och cargo
- Tydlig slät design med räfflat mönster
- Single Compound
- 60 TPI
| Artikelnummer | CK1036076 |
| Varumärke | Maxxis |
| Hjulstorlek | 24" (507 mm) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 61-507 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 4.5 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1250 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB50650000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Hookworm 61-507. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Hookworm 61-507
