Maxxis Holy Roller är ett mångsidigt däck, snabbt på hårt underlag som asfalt men ändå bra grepp när du kommer utanför asfalten.
| Artikelnummer | CK1036106 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.40" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 55-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 4.5 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 865 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB74180100 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Fråga
Vart har ni slangar till maxis däck i storleken 26,24
2018-01-26 från Jesper-
SVAR
Hej Jesper,
från Christoffer Stenbeck (Cykelkraft)
Här hittar du slangar som passar, bara att välja den ventil du behöver:
http://www.cykelkraft.se/cykeldelar/dack-slang-falgband/cykelslangar?fits_for_wheel_size=1983&tube_dimension=5019
Ha en fortsatt trevlig kväll!
Jag vill svara på denna fråga
Maxxis Holy Roller är ett mångsidigt däck, snabbt på hårt underlag som asfalt men ändå bra grepp när du kommer utanför asfalten.
| Artikelnummer | CK1036106 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.40" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 55-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 4.5 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 865 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB74180100 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Fråga
Vart har ni slangar till maxis däck i storleken 26,24
2018-01-26 från Jesper-
SVAR
Hej Jesper,
från Christoffer Stenbeck (Cykelkraft)
Här hittar du slangar som passar, bara att välja den ventil du behöver:
http://www.cykelkraft.se/cykeldelar/dack-slang-falgband/cykelslangar?fits_for_wheel_size=1983&tube_dimension=5019
Ha en fortsatt trevlig kväll!
Jag vill svara på denna fråga

