Maxxis Griffin är ett downhill-/endurodäck som är utvecklat för torra hårda underlag. Lågt rullmotstånd var fokus när man designade detta däck.
| Artikelnummer | CK1036150 |
| Varumärke | Maxxis |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.40" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 61-584 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1190 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB85969100 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Griffin DH Super Tacky 61-584 (27.5 x 2.4") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Griffin DH Super Tacky 61-584 (27.5 x 2.4") svartMaxxis Griffin är ett downhill-/endurodäck som är utvecklat för torra hårda underlag. Lågt rullmotstånd var fokus när man designade detta däck.
| Artikelnummer | CK1036150 |
| Varumärke | Maxxis |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.40" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 61-584 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1190 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB85969100 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Griffin DH Super Tacky 61-584 (27.5 x 2.4") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Griffin DH Super Tacky 61-584 (27.5 x 2.4") svart
