Maxxis Detonator är ett perfekt motions-/träningsdäck. "Dual-compound" gummiblandning ger bra slitstyrka och lågt rullmotstånd men även bra kurvgrepp tack vare mjukare gummiblandning på kanterna.
| Artikelnummer | CK1036131 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 1.50" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 38-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 5.5 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 515 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB58907000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Detonator 38-559 (26 x 1.5") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Detonator 38-559 (26 x 1.5") svartMaxxis Detonator är ett perfekt motions-/träningsdäck. "Dual-compound" gummiblandning ger bra slitstyrka och lågt rullmotstånd men även bra kurvgrepp tack vare mjukare gummiblandning på kanterna.
| Artikelnummer | CK1036131 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 1.50" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 38-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 5.5 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 515 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB58907000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Detonator 38-559 (26 x 1.5") svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Detonator 38-559 (26 x 1.5") svart
