Maxxis Detonator är ett perfekt motions-/träningsdäck. "Dual-compound" gummiblandning ger bra slitstyrka och lågt rullmotstånd men även bra kurvgrepp tack vare mjukare gummiblandning på kanterna.
| Artikelnummer | CK1036130 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 1.25" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 32-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 6.9 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 345 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB52370000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Fråga
Hur mycket kostar däck till merida T1 detonator 700 32
2016-07-15 från Adil-
SVAR
Alla däck i dimensionen 32-622 (700 32C) hittar du här:
från Toni Larsson (Cykelkraft)
http://www.cykelkraft.se/cykeldelar/dack-slang-falgband/cykeldack?tube_dimension=5066
För mer personlig rådgivning ber jag dig kontakta support@cykelkraft.se
Jag vill svara på denna fråga
Maxxis Detonator är ett perfekt motions-/träningsdäck. "Dual-compound" gummiblandning ger bra slitstyrka och lågt rullmotstånd men även bra kurvgrepp tack vare mjukare gummiblandning på kanterna.
| Artikelnummer | CK1036130 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 1.25" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 32-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 6.9 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 345 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB52370000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Fråga
Hur mycket kostar däck till merida T1 detonator 700 32
2016-07-15 från Adil-
SVAR
Alla däck i dimensionen 32-622 (700 32C) hittar du här:
från Toni Larsson (Cykelkraft)
http://www.cykelkraft.se/cykeldelar/dack-slang-falgband/cykeldack?tube_dimension=5066
För mer personlig rådgivning ber jag dig kontakta support@cykelkraft.se
Jag vill svara på denna fråga

