Maxxis Detonator är ett perfekt motions-/träningsdäck. "Dual-compound" gummiblandning ger bra slitstyrka och lågt rullmotstånd men även bra kurvgrepp tack vare mjukare gummiblandning på kanterna.
| Artikelnummer | CK1036181 |
| Varumärke | Maxxis |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 28-622 |
| Trådtäthet | 27 tpi |
| Tryck | 8.3 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 320 g |
| Tillverkarens artikelnummer | CK1036181 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Detonator 28-622. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Detonator 28-622Maxxis Detonator är ett perfekt motions-/träningsdäck. "Dual-compound" gummiblandning ger bra slitstyrka och lågt rullmotstånd men även bra kurvgrepp tack vare mjukare gummiblandning på kanterna.
| Artikelnummer | CK1036181 |
| Varumärke | Maxxis |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 28-622 |
| Trådtäthet | 27 tpi |
| Tryck | 8.3 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 320 g |
| Tillverkarens artikelnummer | CK1036181 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Detonator 28-622. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Detonator 28-622
