Maxxis Detonator är ett perfekt motions-/träningsdäck. "Dual-compound" gummiblandning ger bra slitstyrka och lågt rullmotstånd men även bra kurvgrepp tack vare mjukare gummiblandning på kanterna.
| Artikelnummer | CK1036177 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 23-622 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 8.3 bar (max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Röd |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 235 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB86352000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Detonator 23-622 vikbart svart/röd. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Detonator 23-622 vikbart svart/rödMaxxis Detonator är ett perfekt motions-/träningsdäck. "Dual-compound" gummiblandning ger bra slitstyrka och lågt rullmotstånd men även bra kurvgrepp tack vare mjukare gummiblandning på kanterna.
| Artikelnummer | CK1036177 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 23-622 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 8.3 bar (max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Röd |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 235 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB86352000 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Detonator 23-622 vikbart svart/röd. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Detonator 23-622 vikbart svart/röd
