Maxxis Crossmark är ett lättrullat däck för träning/tävling. Detta däck passar dig som kan tänka dig att ge avkall på grepp för att det skall gå riktigt fort ute på grusvägar eller finare stigar.
| Artikelnummer | CK1036137 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 53-584 |
| Trådtäthet | 120 tpi |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 515 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB85910400 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Crossmark 53-584 (27.5 x 2.1") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Crossmark 53-584 (27.5 x 2.1") vikbart svartMaxxis Crossmark är ett lättrullat däck för träning/tävling. Detta däck passar dig som kan tänka dig att ge avkall på grepp för att det skall gå riktigt fort ute på grusvägar eller finare stigar.
| Artikelnummer | CK1036137 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 53-584 |
| Trådtäthet | 120 tpi |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 515 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB85910400 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Crossmark 53-584 (27.5 x 2.1") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Crossmark 53-584 (27.5 x 2.1") vikbart svart
