Maxxis Creepy Crawler däck 60 tpi 54-406
| Artikelnummer | CK1036063 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 20" (406 mm) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 54-406 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 3.4 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 670 g |
| Tillverkarens artikelnummer | CK1036063 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Fråga
jag beställde en sådan undrar om det är en bakdäck?
Mvh.Elie
-
SVAR
Hej!
från Filip Bengtsson (Cykelkraft)
Detta däck funkar lika bra som bakdäck som framdäck
Jag vill svara på denna fråga
Maxxis Creepy Crawler däck 60 tpi 54-406
| Artikelnummer | CK1036063 |
| Varumärke | Maxxis |
| Nivå av punkteringsskydd | Uppgift saknas |
| Hjulstorlek | 20" (406 mm) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 54-406 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 3.4 bar (max.) |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 670 g |
| Tillverkarens artikelnummer | CK1036063 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Fråga
jag beställde en sådan undrar om det är en bakdäck?
Mvh.Elie
-
SVAR
Hej!
från Filip Bengtsson (Cykelkraft)
Detta däck funkar lika bra som bakdäck som framdäck
Jag vill svara på denna fråga

