Det snabba XC-däcket Maxxis Aspen har lågt rullmotstånd och tillräckligt med aggressiva egenskaper för att se till att du landar högst upp på prispallen. En vass design med något lägre höjd på dobbarna tillsammans med en tydligt rund profil levererar all den trygghet du behöver för att våga ladda för fullt ute i spåren.
Det här är ett aggressivt racedäck med en modern mönsterdesign som levererar effektiv självrengöring och som har respektingivande grepp i kurvorna, lägg därtill imponerande bromskraft när det som bäst behövs. Ett snabbt däck med solid känsla som trivs bäst på lite hårdare underlag men som definitivt inte gör bort sig när det blir blött i ditt favoritspår, helt perfekt för dig som ställer höga lika höga krav på sin egen reaktionssnabbhet som på prylarna.
| Artikelnummer | CK1036085 |
| Varumärke | Maxxis |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 52-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 560 g |
| Tillverkarens artikelnummer | CK1036085 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Aspen 52-559 (26 x 2.1") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Aspen 52-559 (26 x 2.1") vikbart svartDet snabba XC-däcket Maxxis Aspen har lågt rullmotstånd och tillräckligt med aggressiva egenskaper för att se till att du landar högst upp på prispallen. En vass design med något lägre höjd på dobbarna tillsammans med en tydligt rund profil levererar all den trygghet du behöver för att våga ladda för fullt ute i spåren.
Det här är ett aggressivt racedäck med en modern mönsterdesign som levererar effektiv självrengöring och som har respektingivande grepp i kurvorna, lägg därtill imponerande bromskraft när det som bäst behövs. Ett snabbt däck med solid känsla som trivs bäst på lite hårdare underlag men som definitivt inte gör bort sig när det blir blött i ditt favoritspår, helt perfekt för dig som ställer höga lika höga krav på sin egen reaktionssnabbhet som på prylarna.
| Artikelnummer | CK1036085 |
| Varumärke | Maxxis |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.10" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 52-559 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 560 g |
| Tillverkarens artikelnummer | CK1036085 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Aspen 52-559 (26 x 2.1") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Aspen 52-559 (26 x 2.1") vikbart svart
