Maxxis Ardent är ett superdäck för lite mer krävande stig och skogscykling. Aggresivt mönster och hög volym. Mycket bra fäste och lågt rullmotstånd.
| Artikelnummer | CK1036211 |
| Varumärke | Maxxis |
| Hjulstorlek | 29" (622 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.25" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 54-622 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 745 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB96712500 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Ardent 54-622 (29 x 2.25") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Ardent 54-622 (29 x 2.25") vikbart svartMaxxis Ardent är ett superdäck för lite mer krävande stig och skogscykling. Aggresivt mönster och hög volym. Mycket bra fäste och lågt rullmotstånd.
| Artikelnummer | CK1036211 |
| Varumärke | Maxxis |
| Hjulstorlek | 29" (622 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.25" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 54-622 |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 745 g |
| Tillverkarens artikelnummer | TB96712500 |
| Hemsida tillverkare | http://www.maxxis.com/tires/bicycle |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Maxxis Ardent 54-622 (29 x 2.25") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Maxxis Ardent 54-622 (29 x 2.25") vikbart svart
