Continental X-King fyller gapet mellan Race King och Mountain King II i fråga om användningsområde. Design med rejäla dobbar som faktiskt rullar både smidigt och förvånansvärt tyst samtidigt som det utan problem hanterar ett brett spektrum av underlag. Däcket har bättre grepp är Race King men är ändå extremt lättrullande, vilket gör detta till ett perfekt allrounddäck för dig som vill ha både grepp och fart.
Tåligt och slitstarkt däck med modern konstruktion som har utvecklats tillsammans med Topeak Ergon mountainbike team. Det är dess snabbhet i kombination med skydd i toppklass som gör X-King till ett däck i världsklass och en av våra bäst säljande MTB-däck.
Däcket finns i en rad olika gummiblandningar, med olika typer av skydd samt både för slanglöst och för däck med slang.
| Artikelnummer | CK1027973 |
| Varumärke | Continental |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.40" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 60-559 |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | 0100374 |
| Hemsida tillverkare | http://www.continental-tires.com/bicycle/tyres |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Continental X-King Performance 60-559 (26 x 2.4") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Continental X-King Performance 60-559 (26 x 2.4") vikbart svartContinental X-King fyller gapet mellan Race King och Mountain King II i fråga om användningsområde. Design med rejäla dobbar som faktiskt rullar både smidigt och förvånansvärt tyst samtidigt som det utan problem hanterar ett brett spektrum av underlag. Däcket har bättre grepp är Race King men är ändå extremt lättrullande, vilket gör detta till ett perfekt allrounddäck för dig som vill ha både grepp och fart.
Tåligt och slitstarkt däck med modern konstruktion som har utvecklats tillsammans med Topeak Ergon mountainbike team. Det är dess snabbhet i kombination med skydd i toppklass som gör X-King till ett däck i världsklass och en av våra bäst säljande MTB-däck.
Däcket finns i en rad olika gummiblandningar, med olika typer av skydd samt både för slanglöst och för däck med slang.
| Artikelnummer | CK1027973 |
| Varumärke | Continental |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Däckbredd i tum | 2.40" |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 60-559 |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | 0100374 |
| Hemsida tillverkare | http://www.continental-tires.com/bicycle/tyres |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Continental X-King Performance 60-559 (26 x 2.4") vikbart svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Continental X-King Performance 60-559 (26 x 2.4") vikbart svart
