Instegsmodellen Continental Ultra Sport III är landsvägsdäcket som ger dig massor av prisvärd prestanda och som levererar en pålitligt kombination av lågt rullmotstånd, en hållbar slitbana och riktigt bra grepp på asfalten. Ett oerhört tåligt allrounddäck med en tydligt sportig känsla och en mönstring som är designad för att rulla länge, med så lite motstånd som möjligt på lite hårdare underlag.
Däck med PureGrip Compound - En högklassig gummiblandning med Silica vilket ger bra fantastisk slitstyrka och riktigt bra grepp, en oslagbar kombination för ett allrounddäck i den här prisklassen.
Ett sportigt däck med modern konstruktion av hög kvalitet med lättrullande profil, robust sidovägg, hög slitstyrka och bra grepp på lite hårdare väglag är sammanfattningsvis de utmärkande egenskaperna för detta däck.
- Instegsmodell som levererar massor av prisvärd prestanda
- PureGrip
- 3/180 TPI
- E25 - Kan med fördel användas på elcyklar
- Däck som är anpassat för att köras med slang
| Artikelnummer | 4019238026719 |
| Varumärke | Continental |
| Gummiblandning | PureGrip |
| Serie | Continental Ultra Sport III (används ej) |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 23-622 |
| Godkänt för elcykel | Ja - 25 km/h |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 8.5 bar (max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens färg | black/blue skin |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 255 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 150452 |
| Hemsida tillverkare | https://www.continental-tires.com/bicycle/tires/race-tires/ultra-sport3 |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Continental Ultra Sport III Performance 23-622 svart/blå Vikbart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Continental Ultra Sport III Performance 23-622 svart/blå VikbartInstegsmodellen Continental Ultra Sport III är landsvägsdäcket som ger dig massor av prisvärd prestanda och som levererar en pålitligt kombination av lågt rullmotstånd, en hållbar slitbana och riktigt bra grepp på asfalten. Ett oerhört tåligt allrounddäck med en tydligt sportig känsla och en mönstring som är designad för att rulla länge, med så lite motstånd som möjligt på lite hårdare underlag.
Däck med PureGrip Compound - En högklassig gummiblandning med Silica vilket ger bra fantastisk slitstyrka och riktigt bra grepp, en oslagbar kombination för ett allrounddäck i den här prisklassen.
Ett sportigt däck med modern konstruktion av hög kvalitet med lättrullande profil, robust sidovägg, hög slitstyrka och bra grepp på lite hårdare väglag är sammanfattningsvis de utmärkande egenskaperna för detta däck.
- Instegsmodell som levererar massor av prisvärd prestanda
- PureGrip
- 3/180 TPI
- E25 - Kan med fördel användas på elcyklar
- Däck som är anpassat för att köras med slang
| Artikelnummer | 4019238026719 |
| Varumärke | Continental |
| Gummiblandning | PureGrip |
| Serie | Continental Ultra Sport III (används ej) |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Däckdimension | 23-622 |
| Godkänt för elcykel | Ja - 25 km/h |
| Trådtäthet | 60 tpi |
| Tryck | 8.5 bar (max.) |
| Vikbart | Ja |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens färg | black/blue skin |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 255 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 150452 |
| Hemsida tillverkare | https://www.continental-tires.com/bicycle/tires/race-tires/ultra-sport3 |
Det finns ännu inga frågor om Cykeldäck Continental Ultra Sport III Performance 23-622 svart/blå Vikbart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Cykeldäck Continental Ultra Sport III Performance 23-622 svart/blå Vikbart


