En lätt skivstång komplett med snabblås och parvis färgade gummivikter för att kunna skilja dem åt under träning. Samtliga vikter har tre hål vilket gör att de är enkla att greppa och användas i handen liknande hantlar. Vikterna är balanserade och solida i hög kvalité, de är tillverkade av gummi med en kärna av gjutjärn. Setet går att komplettera med extra vikter. Stång med gummigrepp på ∅ 25 mm. Levereras med clipslås.
Concepts pumpset har följande gummivikter:
2 x 1,25 kg
2 x 2,5 kg
2 x 5 kg
| Längd | 130 cm |
| Vikt | 20 kg |
| Maxbelastning | 40 kg |
| Diameter grepp | 30 mm |
| Diameter hylsa | 25 mm |
| Artikelnummer | pkt-200-2115 |
| Tillverkarens artikelnummer | pkt-200-2115 |
| Varumärke | Concept |
Det finns ännu inga frågor om Bodypump Set Concept Black 20kg. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bodypump Set Concept Black 20kgEn lätt skivstång komplett med snabblås och parvis färgade gummivikter för att kunna skilja dem åt under träning. Samtliga vikter har tre hål vilket gör att de är enkla att greppa och användas i handen liknande hantlar. Vikterna är balanserade och solida i hög kvalité, de är tillverkade av gummi med en kärna av gjutjärn. Setet går att komplettera med extra vikter. Stång med gummigrepp på ∅ 25 mm. Levereras med clipslås.
Concepts pumpset har följande gummivikter:
2 x 1,25 kg
2 x 2,5 kg
2 x 5 kg
| Längd | 130 cm |
| Vikt | 20 kg |
| Maxbelastning | 40 kg |
| Diameter grepp | 30 mm |
| Diameter hylsa | 25 mm |
| Artikelnummer | pkt-200-2115 |
| Tillverkarens artikelnummer | pkt-200-2115 |
| Varumärke | Concept |
Det finns ännu inga frågor om Bodypump Set Concept Black 20kg. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bodypump Set Concept Black 20kg




