Trelock U6 är ett nytt lås, men grunden är densamma som deras gamla BS 650-modell som vann Stiftung-testet som årets lås. Detta är alltså ett av de absolut mest säkra låsen i Trelocks sortiment.
Med högsta säkerhetsnivå (6/6), ett dammskydd och särskilt skydd mot borrar så kan du vara trygg när du låser fast din cykel med ett Trelock U6.
U6L är helt enkelt ett U6-lås i modell Large. Det har en 30 cm lång bygel, till skillnad från det vanliga U6 som har 23 cm.
| Artikelnummer | 4016167067516 |
| Varumärke | Trelock |
| Serie | Trelock U6 |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Ja |
| Låsets styrka | 5 mm |
| Säkerhetsnivå | Bas |
| Låslängd | 85 cm |
| Låsningsmetod | Nyckel |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1650 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 8004883 |
Det finns ännu inga frågor om Bygellås Trelock U6 L 300 mm inkl. fäste. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bygellås Trelock U6 L 300 mm inkl. fästeTrelock U6 är ett nytt lås, men grunden är densamma som deras gamla BS 650-modell som vann Stiftung-testet som årets lås. Detta är alltså ett av de absolut mest säkra låsen i Trelocks sortiment.
Med högsta säkerhetsnivå (6/6), ett dammskydd och särskilt skydd mot borrar så kan du vara trygg när du låser fast din cykel med ett Trelock U6.
U6L är helt enkelt ett U6-lås i modell Large. Det har en 30 cm lång bygel, till skillnad från det vanliga U6 som har 23 cm.
| Artikelnummer | 4016167067516 |
| Varumärke | Trelock |
| Serie | Trelock U6 |
| Färg | Svart |
| SSF-Godkänt lås | Ja |
| Låsets styrka | 5 mm |
| Säkerhetsnivå | Bas |
| Låslängd | 85 cm |
| Låsningsmetod | Nyckel |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1650 g |
| Tillverkarens artikelnummer | 8004883 |
Det finns ännu inga frågor om Bygellås Trelock U6 L 300 mm inkl. fäste. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bygellås Trelock U6 L 300 mm inkl. fäste
