RedLite™ Race
2 rear facing super bright Red LEDs provide excellent visibility. Rubber strap allows tool-free mounting/ removal and multi mounting positions.
| Lamp | 2 Super Bright Red LED’s |
|---|---|
| Battery | CR2032 x 2 (included) |
| Control | 2 Modes, Constant/Blinking |
| Burn Time (approx) | 70 hrs / 140 hrs |
| Light Output | 15 cd |
| Lamp Housing | Injection Molded Plastic |
| Mount | Fits Seatpost and Seatstay (ø25.4-ø 34.9mm) |
| Size (L x W x H) | 7 x 3.6 x 3.8 cm 2.8” x 1.4” x 1.5” |
| Weight | 37.6 g / 1.32 oz |
| Art.no. | TMS066 |
| Artikelnummer | CK1038601 |
| Varumärke | Topeak |
| Belysningstyp | Baklampor |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | TMS066 |
Det finns ännu inga frågor om Baklampa Topeak Redlite Race svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Baklampa Topeak Redlite Race svartRedLite™ Race
2 rear facing super bright Red LEDs provide excellent visibility. Rubber strap allows tool-free mounting/ removal and multi mounting positions.
| Lamp | 2 Super Bright Red LED’s |
|---|---|
| Battery | CR2032 x 2 (included) |
| Control | 2 Modes, Constant/Blinking |
| Burn Time (approx) | 70 hrs / 140 hrs |
| Light Output | 15 cd |
| Lamp Housing | Injection Molded Plastic |
| Mount | Fits Seatpost and Seatstay (ø25.4-ø 34.9mm) |
| Size (L x W x H) | 7 x 3.6 x 3.8 cm 2.8” x 1.4” x 1.5” |
| Weight | 37.6 g / 1.32 oz |
| Art.no. | TMS066 |
| Artikelnummer | CK1038601 |
| Varumärke | Topeak |
| Belysningstyp | Baklampor |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | TMS066 |
Det finns ännu inga frågor om Baklampa Topeak Redlite Race svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Baklampa Topeak Redlite Race svart