Shimano XT WH-M8000-TL 27.5" är robusta och välbalanserade XC-hjul anpassade för slanglöst med hårdhet, låg vikt, pålitlighet som tivs i höga hastigheter. Moderna XC-hjul från Shimano som är tillgänglig för de allra flesta tack vare en riktigt vettig prisnivå.
- 27.5" XC-hjul (584mm)
- Hållbar konstruktion med snabb acceleration och jämn rotation
- Fälg med offsetdesign med bra ekerspänning och balans
- 40 gram lättare 20C offset fälg
- Hög styvhet
- 28pc ihopfogade ekrar
| Artikelnummer | CK1017296 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready, Tubeless/UST |
| Fälghöjd | 18.8 mm |
| Fälgbredd yttre | 23.9 mm |
| Fälgbredd inre | 20 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Antal ekrar | 28 st |
| Bakaxel | Snabblås 135 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Body | Shimano/SRAM 8-10 växlar, Shimano DYNA-SYS 11 växlar |
| Rek. däckbredd | 1.90-2.25" |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano XT |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 986 g |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHM8000RD7 |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Shimano XT XC WH-M8000-TL-R-275 27.5" CL Shimano/SRAM. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Shimano XT XC WH-M8000-TL-R-275 27.5" CL Shimano/SRAMShimano XT WH-M8000-TL 27.5" är robusta och välbalanserade XC-hjul anpassade för slanglöst med hårdhet, låg vikt, pålitlighet som tivs i höga hastigheter. Moderna XC-hjul från Shimano som är tillgänglig för de allra flesta tack vare en riktigt vettig prisnivå.
- 27.5" XC-hjul (584mm)
- Hållbar konstruktion med snabb acceleration och jämn rotation
- Fälg med offsetdesign med bra ekerspänning och balans
- 40 gram lättare 20C offset fälg
- Hög styvhet
- 28pc ihopfogade ekrar
| Artikelnummer | CK1017296 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 27.5" (584 mm) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready, Tubeless/UST |
| Fälghöjd | 18.8 mm |
| Fälgbredd yttre | 23.9 mm |
| Fälgbredd inre | 20 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Antal ekrar | 28 st |
| Bakaxel | Snabblås 135 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Body | Shimano/SRAM 8-10 växlar, Shimano DYNA-SYS 11 växlar |
| Rek. däckbredd | 1.90-2.25" |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano XT |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 986 g |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHM8000RD7 |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Shimano XT XC WH-M8000-TL-R-275 27.5" CL Shimano/SRAM. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Shimano XT XC WH-M8000-TL-R-275 27.5" CL Shimano/SRAM
