Shimano WH-RX31 är ett tåligt, hållbart och pålitligt hjul anpassat för skivbromsar som klarar det flesta typer av väder och klimat. Modern teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett plånboksvänliga pris.
- Passar 11-delat
- Tillförlitligt i alla slags väder
- Passar hjul med färre ekrar, CENTERLOCK-skivbroms
- 100 x 135 mm inbyggnadsmått
- Passar 140 mm skiva
- Dubbelreducerade platta ekrar
- Lämplig däckstorlek: 25c - 38c
- Styv och robust fälg, 23 mm bredd x 30 mm höjd
- Vikt: 912 / 1096 gram (fram/bak)
Shimano RX
| Artikelnummer | CK1017292 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälghöjd | 24 mm |
| Fälgbredd yttre | 23 mm |
| Fälgbredd inre | 17 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Antal ekrar | 24 st |
| Bakaxel | Snabblås 135 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Rek. däckbredd | 25-38 mm |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano RX |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1093 g |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRX31RDACB |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Shimano WH-RX31 Disc kanttråd CL Shimano/SRAM. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Shimano WH-RX31 Disc kanttråd CL Shimano/SRAMShimano WH-RX31 är ett tåligt, hållbart och pålitligt hjul anpassat för skivbromsar som klarar det flesta typer av väder och klimat. Modern teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett plånboksvänliga pris.
- Passar 11-delat
- Tillförlitligt i alla slags väder
- Passar hjul med färre ekrar, CENTERLOCK-skivbroms
- 100 x 135 mm inbyggnadsmått
- Passar 140 mm skiva
- Dubbelreducerade platta ekrar
- Lämplig däckstorlek: 25c - 38c
- Styv och robust fälg, 23 mm bredd x 30 mm höjd
- Vikt: 912 / 1096 gram (fram/bak)
Shimano RX
Se alla produkter inom Shimano RX| Artikelnummer | CK1017292 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälghöjd | 24 mm |
| Fälgbredd yttre | 23 mm |
| Fälgbredd inre | 17 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Antal ekrar | 24 st |
| Bakaxel | Snabblås 135 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Rek. däckbredd | 25-38 mm |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano RX |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1093 g |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRX31RDACB |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Shimano WH-RX31 Disc kanttråd CL Shimano/SRAM. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Shimano WH-RX31 Disc kanttråd CL Shimano/SRAM
