Shimano WH-RS81-C35 är ett aerodynamiskt, hållbart och stabilt hjul med brett register och låg vikt. Modern teknologi från Shimano´s övre hyllor som numera är tillgänglig för alla.
- Teknologier nedärvda från Dura-Ace
- OPTBAL (2:1-ekermönster)
- Extra breda navflänsar maximerar styvheten i sidled
- Enkelt underhåll: Digitalt justersystem
- Mindre axialkraft i snabbkopplingen
- 11-delat frihjulsnav kompatibelt med 11- och 10-delad kassett
- SHIMANOs egenutvecklade process för kolfiber/aluminium-konstruktioner
- Högkvalitativt kapslat skål- och konlager och överdimensionerade axlar i A7075-aluminium
- Vikt: 767 / 977 gram (fram/bak)
| Artikelnummer | CK1017288 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready, Tubeless/UST |
| Fälgmaterial | Kolfiber/aluminium |
| Bakaxel | Snabblås 130 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRS81C35RM |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Shimano WH-RS81-C35-TL kanttråd Shimano/SRAM. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Shimano WH-RS81-C35-TL kanttråd Shimano/SRAMShimano WH-RS81-C35 är ett aerodynamiskt, hållbart och stabilt hjul med brett register och låg vikt. Modern teknologi från Shimano´s övre hyllor som numera är tillgänglig för alla.
- Teknologier nedärvda från Dura-Ace
- OPTBAL (2:1-ekermönster)
- Extra breda navflänsar maximerar styvheten i sidled
- Enkelt underhåll: Digitalt justersystem
- Mindre axialkraft i snabbkopplingen
- 11-delat frihjulsnav kompatibelt med 11- och 10-delad kassett
- SHIMANOs egenutvecklade process för kolfiber/aluminium-konstruktioner
- Högkvalitativt kapslat skål- och konlager och överdimensionerade axlar i A7075-aluminium
- Vikt: 767 / 977 gram (fram/bak)
| Artikelnummer | CK1017288 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready, Tubeless/UST |
| Fälgmaterial | Kolfiber/aluminium |
| Bakaxel | Snabblås 130 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRS81C35RM |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Shimano WH-RS81-C35-TL kanttråd Shimano/SRAM. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Shimano WH-RS81-C35-TL kanttråd Shimano/SRAM
