Shimano WH-RS11 är ett tåligt, pålitligt och prisvärt hjul från Shimano med modern teknologi som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett riktigt plånboksvänliga pris.
- Breda flänsnav med offsetfälgar för maximal styvhet
- Fälgar och ekrar tillverkade av Shimano
- Överdimensionerade aluminiumnipplar
- Justerbart lagersystem med kontakttätning
- Manuellt monterade - ger både hållbarhet och tillförlitlighet
- Vikt: 795/1 085 gram (fram/bak)
Shimano RS11
| Artikelnummer | CK1017279 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälghöjd | 24 mm |
| Fälgbredd yttre | 20.8 mm |
| Fälgbredd inre | 15 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Antal ekrar | 20 st |
| Bakaxel | Snabblås 130 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano RS11 |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1087 g |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRS11RCBM |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Shimano WH-RS11 kanttråd Shimano/SRAM. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Shimano WH-RS11 kanttråd Shimano/SRAMShimano WH-RS11 är ett tåligt, pålitligt och prisvärt hjul från Shimano med modern teknologi som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett riktigt plånboksvänliga pris.
- Breda flänsnav med offsetfälgar för maximal styvhet
- Fälgar och ekrar tillverkade av Shimano
- Överdimensionerade aluminiumnipplar
- Justerbart lagersystem med kontakttätning
- Manuellt monterade - ger både hållbarhet och tillförlitlighet
- Vikt: 795/1 085 gram (fram/bak)
Shimano RS11
Se alla produkter inom Shimano RS11| Artikelnummer | CK1017279 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälghöjd | 24 mm |
| Fälgbredd yttre | 20.8 mm |
| Fälgbredd inre | 15 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Antal ekrar | 20 st |
| Bakaxel | Snabblås 130 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano RS11 |
| Vikt (enligt tillverkaren) | 1087 g |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRS11RCBM |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Shimano WH-RS11 kanttråd Shimano/SRAM. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Shimano WH-RS11 kanttråd Shimano/SRAM
