Shimano WH-RS010-CL är ett stabilt och tåligt hjul med brett register. Teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla tack vare plånboksvänligt pris.
- För att få bättre styvhet och bättre känsla av acceleration
- Mindre tröghetskraft utan att tumma på styvhet, acceleration och fart
- 11-delat frinav kompatibelt med 11- och 10-delad kassett
- Högkvalitativt kapslat skål- och konlager
- Vikt: 789 /1080 gram (fram/bak)
Shimano RS010
| Artikelnummer | CK1017278 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälghöjd | 24 mm |
| Fälgbredd yttre | 23.2 mm |
| Fälgbredd inre | 17 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Bakaxel | Snabblås 130 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano RS010 |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRS010REB |
Fråga
Hej!
Sitter det fälgband på hjulet?
Mvh,
Tobias Widén
-
SVAR
Hej Tobias,
från Christoffer, Produktexpert (Cykelkraft)
Ja det sitter fälgband på.
Ha en fortsatt trevlig dag!
Jag vill svara på denna fråga
Shimano WH-RS010-CL är ett stabilt och tåligt hjul med brett register. Teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla tack vare plånboksvänligt pris.
- För att få bättre styvhet och bättre känsla av acceleration
- Mindre tröghetskraft utan att tumma på styvhet, acceleration och fart
- 11-delat frinav kompatibelt med 11- och 10-delad kassett
- Högkvalitativt kapslat skål- och konlager
- Vikt: 789 /1080 gram (fram/bak)
Shimano RS010
Se alla produkter inom Shimano RS010| Artikelnummer | CK1017278 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 28" (622 mm / 700c) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Fälgbroms |
| Typ av däck | Däck för slang |
| Fälghöjd | 24 mm |
| Fälgbredd yttre | 23.2 mm |
| Fälgbredd inre | 17 mm |
| Fälgmaterial | Aluminium |
| Bakaxel | Snabblås 130 mm |
| Infästning bromsskiva | Ej för skivbroms |
| Body | Shimano/SRAM 8-11 växlar |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Serie | Shimano RS010 |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHRS010REB |
Fråga
Hej!
Sitter det fälgband på hjulet?
Mvh,
Tobias Widén
-
SVAR
Hej Tobias,
från Christoffer, Produktexpert (Cykelkraft)
Ja det sitter fälgband på.
Ha en fortsatt trevlig dag!
Jag vill svara på denna fråga

