Shimano WH-MT66 26" är välbalanserade, hållbara och robusta XC-hjul anpassade för skivbromsar med UST-kompatibilitet som klarar det flesta typer av cykling. Modern teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett plånboksvänliga pris.
- Passar 26" (559mm)
- SHIMANOs egetkonstruerade tätningssystem för slanglöst
- 24,6 mm bred fälgprofil (19c)
- UST-slanglös kompatibel
- Frihjulsnav med dubbla klackar och snabbt ingrepp optimerar väggreppet
- Rakt, tangentiellt ekermönster med 2 kryss ger
- Styv 12 mm E-Thru-bakaxel (förbättrar precisionen för kassett och bromsskiva)
- Styv 15 mm E-Thru-framaxel (minimerar glapp i dämparen)
- CENTERLOCK är ett snabbt, enkelt, lätt och effektivt monteringssystem för bromsskivor
- Vinkelkontaktlager med högkvalitativ dubbelkontakttätning
| Artikelnummer | CK1017272 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready, Tubeless/UST |
| Bakaxel | Snabblås 135 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Body | Shimano/SRAM 8-10 växlar, Shimano DYNA-SYS 11 växlar |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Vit |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHMT66RDW |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Shimano WH-MT66 CL vit. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Shimano WH-MT66 CL vitShimano WH-MT66 26" är välbalanserade, hållbara och robusta XC-hjul anpassade för skivbromsar med UST-kompatibilitet som klarar det flesta typer av cykling. Modern teknologi från Shimano som numera är tillgänglig för alla, tack vare ett plånboksvänliga pris.
- Passar 26" (559mm)
- SHIMANOs egetkonstruerade tätningssystem för slanglöst
- 24,6 mm bred fälgprofil (19c)
- UST-slanglös kompatibel
- Frihjulsnav med dubbla klackar och snabbt ingrepp optimerar väggreppet
- Rakt, tangentiellt ekermönster med 2 kryss ger
- Styv 12 mm E-Thru-bakaxel (förbättrar precisionen för kassett och bromsskiva)
- Styv 15 mm E-Thru-framaxel (minimerar glapp i dämparen)
- CENTERLOCK är ett snabbt, enkelt, lätt och effektivt monteringssystem för bromsskivor
- Vinkelkontaktlager med högkvalitativ dubbelkontakttätning
| Artikelnummer | CK1017272 |
| Varumärke | Shimano |
| Hjulstorlek | 26" (559 mm) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready, Tubeless/UST |
| Bakaxel | Snabblås 135 mm |
| Infästning bromsskiva | Centerlock |
| Body | Shimano/SRAM 8-10 växlar, Shimano DYNA-SYS 11 växlar |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Vit |
| Tillverkarens artikelnummer | EWHMT66RDW |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Shimano WH-MT66 CL vit. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Shimano WH-MT66 CL vit
