Bakhjul Bontrager Kovee Elite 30 är det perfekta valet för dig som är en entusiastisk cyklist och letar efter ett pålitligt och högpresterande bakhjul. Med en diameter på 29 tum och en bredd på 30 mm är detta hjul perfekt för mountainbike- och terrängcykling.
Bontrager Kovee Elite 30 har en svart färg som ger hjulet en snygg och stilren look. Det är tillverkat av högkvalitativt material som garanterar hållbarhet och stabilitet även under tuffa förhållanden.
Hjulet är utrustat med en 148 mm bred axel, vilket ger extra styvhet och stabilitet. Detta gör att du kan cykla med full kontroll och självförtroende på alla typer av terräng.
Fördelar:
- Högkvalitativt material
- Stabil och hållbar
- Passar perfekt för mountainbike- och terrängcykling
Bontrager Kovee
| Extragaranti | Bontrager Unconditional Guarantee |
| Artikelnummer | 601842504390 |
| Varumärke | Bontrager |
| Hjulstorlek | 29" (622 mm) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready |
| Fälgbredd yttre | 36 mm |
| Fälgbredd inre | 29 mm |
| Fälgmaterial | Kolfiber |
| Ventilhål | Presta |
| Antal ekrar | 28 st |
| Infästning bromsskiva | IS (6 bultar) |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens färg | Svart |
| Serie | Bontrager Kovee |
| Tillverkarens artikelnummer | 5254049 |
| Hemsida tillverkare | https://www.trekbikes.com/se/sv_SE/cykeltillbeh%C3%B6r/komponenter/cykelhjul/mountainbike-hjul-hjulset/bontrager-kovee-elite-30-tlr-boost-29-mountainbike-hjul/p/5254049/ |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Bontrager Kovee Elite 30 29"D 148 svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Bontrager Kovee Elite 30 29"D 148 svartBakhjul Bontrager Kovee Elite 30 är det perfekta valet för dig som är en entusiastisk cyklist och letar efter ett pålitligt och högpresterande bakhjul. Med en diameter på 29 tum och en bredd på 30 mm är detta hjul perfekt för mountainbike- och terrängcykling.
Bontrager Kovee Elite 30 har en svart färg som ger hjulet en snygg och stilren look. Det är tillverkat av högkvalitativt material som garanterar hållbarhet och stabilitet även under tuffa förhållanden.
Hjulet är utrustat med en 148 mm bred axel, vilket ger extra styvhet och stabilitet. Detta gör att du kan cykla med full kontroll och självförtroende på alla typer av terräng.
Fördelar:
- Högkvalitativt material
- Stabil och hållbar
- Passar perfekt för mountainbike- och terrängcykling
Bontrager Kovee
Se alla produkter inom Bontrager Kovee| Extragaranti | Bontrager Unconditional Guarantee |
| Artikelnummer | 601842504390 |
| Varumärke | Bontrager |
| Hjulstorlek | 29" (622 mm) |
| Placering | Bak |
| Bromstyp | Skivbroms |
| Typ av däck | Däck för slang, Tubeless Ready |
| Fälgbredd yttre | 36 mm |
| Fälgbredd inre | 29 mm |
| Fälgmaterial | Kolfiber |
| Ventilhål | Presta |
| Antal ekrar | 28 st |
| Infästning bromsskiva | IS (6 bultar) |
| Hjultyp | Bakhjul |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens färg | Svart |
| Serie | Bontrager Kovee |
| Tillverkarens artikelnummer | 5254049 |
| Hemsida tillverkare | https://www.trekbikes.com/se/sv_SE/cykeltillbeh%C3%B6r/komponenter/cykelhjul/mountainbike-hjul-hjulset/bontrager-kovee-elite-30-tlr-boost-29-mountainbike-hjul/p/5254049/ |
Det finns ännu inga frågor om Bakhjul Bontrager Kovee Elite 30 29"D 148 svart. Du kan själv ställa en fråga.
Ställ en fråga om Bakhjul Bontrager Kovee Elite 30 29"D 148 svart
